Služby

Porovnáváme školství

Tradiční školství nebo inovativní školství? Nebo ještě lépe, české státní školy versus soukromé školy? Všechny tyto pojmy spadají do oblasti vzdělávání, přesto se tak moc liší, že se kolem nich sdružují skupiny fanatických zastánců toho či onoho tábora, kteří budou útočit na ty ostatní. Byť je pravda, že většinou převažují útočící zastánci tradičního školství, kteří se cítí dotčeni tím, že jsou snad „hůře“ vzděláni. kreslený obrázek radostných dětí jdoucích do školy

Je třeba uvést na rovinu, že kvalitní vzdělání lze získat jak na státní škole, tak na soukromé a naopak, špatné vzdělání se velice lehce získá na špatné základní škole i na soukromé. Vše je jenom o přístupu dítěte a také jeho rodičů, učitel a škola spadá do úplně jiné sféry, o které bychom se bavili ještě dále. Každopádně rozkol ve školství je patrný zejména tehdy, pokud porovnáte výsledky dětí na středních školách. Státní gymnázia a učňáky plivou celou řadu lidí, mezi kterými převažuje drtivá většina dospělých lidí, kteří nejsou vůbec připraveni čelit výzvám skutečného světa nebo alespoň předstírat, že jim čelí, kdežto soukromé školy vykazují u svých absolventů daleko větší úspěch při adaptaci na rozličné životní situace, neboť postupy zanechávají daleko větší „jizvu“ vědomostí než při pouhém memorování faktů na základních školách.
děti skloněné nad sešitem ve škole
Pokud byste se chtěli podívat, jak taková výuka probíhá například na Montessori školách, tak se tam stačí zajít podívat například na den otevřených dveří. Pokud se bojíte, že by se vaše dítě na takovou školu nedostalo nebo byste na to neměli peníze, tak můžete postupy přenést do domácího prostředí – například skrze montessori hračky pro batolata doma ChytráLiška. Jedná se o skvělé hračky, se kterými můžete hravě vaše dítě už od batolecího věku učit a zároveň si s ním můžete hrát. Nebudete tak rozvíjet pouze jeho schopnost drtit panáčky lega, ale také budete rozvíjet jeho logické, analytické a matematické přemýšlení.