Nezařazené

Trable s váhou

Svoji váhu řeší v průběhu života minimálně jednou snad každý. Ne každý ale přitom pravidelně stoupá na váhu osobní, nýbrž se orientuje podle toho, jak se vejde do svých oblíbených kousků oblečení a zda dopne nebo nedopne kalhoty. Pokud se ovšem rozhodnete k razantnějšímu shazování kil nebo čekáte přírůstek do rodiny, případně máte děti a chcete sledovat jejich tělesný vývoj, tak si nejspíš osobní váhu domů pořídíte. A pokud se rozhlédnete po nabídce na trhu, tak rázem máte problém: Jakou vybrat?

stupnice váhy.jpg
Mechanické váhy z časů našich babiček už vymizely. Byly také značně nepřesné, a pokud jste porovnávali výsledky vážení u vás doma a pak u různých známých a příbuzných, docházelo tam k značným rozdílům. A nebylo to tím, že byste razantně přibírali nebo hubli. Dnes vedou na trhu váhy digitální, je jich ovšem velké množství druhů a člověk má někdy pocit, že je váha chytřejší než on. Dokáže vám (údajně) změřit množství tuku, vody a svaloviny v těle nebo i v jednotlivých končetinách. Má pamatováka na několik osob z domácnosti a rozezná je už ve chvíli, kdy si na ni stoupnou. Taktéž si uloží vaši hmotnost a bude vás napomínat, pokud přiberete. A bezpočet dalších funkcí a možností, stačí si jen lehce připlatit.
misková váha.jpg
Stačí-li vám zcela obyčejná váha, která vám prostě jen ukáže, kolik zrovna v dané chvíli vážíte, vyjde vás nákup lacino. Záleží na značce a aktuální cenové nabídce, ale vejdete se i do dvou stovek. Problém může být pak ale se spotřebou baterií. Některé váhy je přímo žerou jak na běžícím páse a co ušetříte za nákup, to pak vydáte za provoz. Pětkrát na ni stoupnete a už hlásí, že chce výměnu baterie. Proto se před koupí raději informujte, jak na tom zrovna ta vámi vybraná váha je.
Pokud dobře nakoupíte, postavte ji nejlépe v koupelně, kde se važte ráno, až navštívíte toaletu, bez oblečení. Na večerní vážení zapomeňte, zbytečně si budete kazit náladu.