Během cestování po cizích zemích poznáváme nejen krásná místa a jinou kulturu, máme také možnost ochutnat i tradiční jídla těchto zemí. Již při návštěvě našeho slovenského souseda můžeme ochutnat jiný styl stravování než jsme zvyklí u nás. Jedním z typických slovenských pokrmů jsou Halušky. Jedná se o noky, které bývají nejčastěji podávány s bryndzou. Ne každý cizinec však v tomto oblíbeném slovenském jídle najde zalíbení. Pro maďarskou kuchyni jsou typická hodně ostrá pikantní jídla. Velmi oblíbený je zde guláš z hovězího masa, ochucený pálivou paprikou, ke kterému maďaři rádi zakusují svůj oblíbený světlý chléb. Někdy však také jedí guláš s knedlíkem jako je tomu v Čechách.
Nejlehčí a nejzdravější kuchyni v celé Evropě prý ochutnáme při návštěvě Bulharska. Tradičním předkrmem je zde Šopský salát, známý i u nás. Jako hlavní jídlo můžeme ochutnat Musaku, což je směs zeleniny a mletého masa. K oblíbeným pochoutkám v Itálii patří bezpochyby špagety, velké množství zeleniny a hlavně sýrů a v neposlední řadě pizza.
Typickým jídlem kuchyně španělské je Paella. Je to rizoto se zeleninou a mořskými plody, ochucené velkým množstvím šafránu. Pro cizince ne příliš oblíbenou kuchyní je kuchyně německá. Klobása s pivem k snídani, chléb se sádlem nebo tatarák z vepřového masa namazaný na chléb je pro Němce velkou pochoutkou. Ani anglická jídla nemusí zachutnat každému cizinci. Oblíbeným jídlem jsou zde klobásy, sendviče se šunkou či masné koláče. Ve Francii jsou, kromě oblíbených croissantů k snídani, výborným předkrmem šneci. K typickým hlavním chodům patří třeba Ratatouille – dušená zelenina podávaná například jako doplněk k rybě či masu. V každém státě mají jiné zvyky a odlišné chutě. Některé země lákají cizince svými chutnými pokrmy, jinde se cizinci raději typickým pokrmům dané země vyhnou. Inu, je mnoho lidí a mnoho různých chutí.