Za bydlení není potřeba dávat miliony
Žít ve vlastním bylo dodnes bráno jako něco samozřejmého, alespoň pro valnou část obyvatelstva. Získání vlastního bydlení patřilo v našich zeměpisných šířkách mezi základní cíle snad každého člověka. To se ale pomalu mění. Důvodem jsou ceny obytných nemovitostí, jež jsou opravdu přemrštěné a jen tak někdo si je nemůže dovolit. Koupit si malou garsonku může znamenat utratit i několik milion korun. Dobře, to je trochu přemrštěná částka, nicméně minimálně v Praze a Brně i miniaturní garsonky tolik často stojí.
Zdá se tedy, že bydlení v nájmu je jedinou relevantní alternativou, nebo jsou zde i jiné možnosti? Odpověď je překvapivě kladná. Standardní byty pro hodně lidí nepřipadají v úvahu, jelikož jsou pro ně finančně nedostupné, ale třeba takové mobilní dřevostavby jsou na tom v tomto ohledu daleko lépe. A nejen v tomto.
Řeč je pochopitelně hlavně o nejnovějších verzích, které se na český trh dostaly docela nedávno. Ty jsou určené k celoročnímu bydlení, takže se nedají používat pouze během letních měsíců, ale 365 dní v roce. To je oproti mnohem minulým modelům velká změna. Důvodem jsou hlavně izolační materiály, díky kterým je možné v domku trávit chladné zimní večery, aniž by člověk musel být celý zabalený v kožešinách a vytápět jak o život. Vlastně se jedná o docela ekologické obydlí, a to hlavně díky výše zmíněným izolantům použitým během budování. Tyto izolační materiály jsou navíc i skvělými co se týče ochrany před zvukem zvenčí. Auta ani další rušivé elementy vydávající hluk by tak neměly být žádným velkým problémem.
Fakt, že se zvýšila poptávka po nových modelech ještě neznamená, že ty minulé a předminulé leží v obchodem ladem. Je tomu právě naopak. I když nejsou zase tak vhodné pro bydlení po celý rok, mohou fungovat třeba jako letní chatky. Jsou daleko levnější než dřevostavby, nicméně je možné je mít v podstatě hned a nečekat, než se dostaví.